środa, 30 października 2013

White Frill.


Za każdym razem gdy ubiorę białą koszulę, z wielu stron padają pytania o okazję i przyczynę eleganckiego wyglądu i dlaczego akurat dziś ją wybrałam. To zadziwiające jak bardzo, zakorzenił się  motyw elegancji postrzegany przez pryzmat białej koszuli. Elegancja ‘wyuczona’ w dzieciństwie, to właśnie taka w której pierwsze skrzypce gra biała koszula, która ubierana była na każde uroczyste okazje - początkowo łączona z sukienkami, spódniczkami, garniturami, a z czasem, zakładana do coraz  mniej formalnych ubrań, w celu złagodzenia i przyćmienia odświętnego wyglądu który nas drażnił.
Biała koszula to dla każdego z nas, bezpieczne, wygodne i oczywiste rozwiązanie problemu – co ubrać by wyglądać elegancko .
Boimy bawić się elegancją, eksperymentować nią,  próbując znaleźć inny sposób jej interpretacji, bojąc się, iż nie będzie ona tak nieskazitelna, jak koszula.
Fakt, biała koszula to klasyka. Klasyka, w której każdy z nas bez wyjątku wygląda dobrze. Odpowiednio dobrany do naszej figury fason, podkreśla w naszej urodzie i sylwetce to co najpiękniejsze.  Jej niezwykłość polega również na tym, iż ubrana nawet ubrań, którym o całe mile daleko do elegancji, tworzy ciekawy zestaw, nadając mu być może nie pełnej elegancji, lecz zapachu stylu, wyrafinowania i powabu. Na tym polega jej wyższość nad innymi ubraniami.
Właśnie na tym polega jej wyższość nad innymi ubraniami. Nie na tym, że ubrana do jeansów, sprawia iż stają się tak eleganckie, że spokojnie możemy ubrać je na najbardziej uroczyste okazje.
Nie zawsze biała koszula ma czysto- elegancką formę, bądź razem z resztą ubrań nie tworzy właśnie takiego zestawu, a mimo to całość tak właśnie jest odbierana.
Ubierana dość rzadko. Zapewne dlatego, ponieważ nadal otrzepujemy się na myśl o czasach podstawówki i konieczności ubierania galowego stroju. Tłumaczy to właśnie, dlaczego tak bardzo boimy się elegancji, a przez co i rzadko  po nią sięgamy. Świadomość, iż biała koszula jednoznacznie pokazuje innym, że fakt jej ubrania nie jest przypadkowy- tak więc boimy się nie tylko wyróżniania się spośród tłumu, ale i faktu, że będziemy ubrani zbyt elegancko.  Jedyne co mogę uznać za mądre wytłumaczenie to, to pomimo niezliczonej ilości sklepów, nadal trudno  o piękną białą koszulę.
Każdy z nas powinien mieć taką o klasycznym kroju. To podstawa. Warto jest posiadać również i taką bardziej fantazyjną, ale nadal mieszczącą się w kanonie. To pozwala nam na wybrnięcie z sytuacji gdy jesteśmy stawiani przed faktem ubrania się elegancko a nie zawsze mamy ochotę na czystą klasykę.

Dziś ubrana do skórzanych spodni, biała koszula z koronkowm żabotem tworzy dynamiczny, ciężki zestaw. Lekkość koronki i materiału koszuli złamana jest ciężkimi spodniami. Całość tworzy lekko wiktoriański styl. To jego nowoczesna interpretacja. Podkreślony został fasonem beżowego płaszczyka, czarnych pozłacanych zakończonych ostrym noskiem butów oraz właśnie koronkowym żabotem. 
 [BLOUSE – VINTAGE ][TROUSERS – PIMKIE][COAT - FOREVER21][BOOTS - VINTAGE][BAG - GOLDEN TRUFFLE]
1 komentarz: