czwartek, 16 sierpnia 2012

Sporty.


Kolejny dzień i kolejne zmagania z upałami. Miałam przed sobą perspektywę aktywnie spędzonego dnia, więc na poranne bieganie po mieście ubrałam bieluśkie cichobiegi a do ręki złapałam pakowną ale błyszczącą się, jeszcze bardziej w promieniach słońca, metaliczno- różową torebkę. Najwygodniejsze i najmilusiejsze spodnie świata? A jasne, że moje alladynki. Ostatnio wcale a wcale nie zamierzam dawać im odpocząć, bo w końcu to ja mam w nich odpoczywać.
Bokserka w kolorze turkusu wpadającego w zieleń i o ton ciemniejszy lekuchny sweterek, mogą wydawać się dość ciepłą i nieco za ciepłą parą na upały, jednak wręcz przeciwnie. Sweterek lekko opada, to w tą, to w tamtą stronę i  nieśmiale przy tym gilgocząc moją skórę, funduje momenty orzeźwienia.  I znów lata 80. Nie tylko ze względu na kolorystykę – kolor spodni tęczowo przechodzi w zieloną odmianę turkusu- ale również na dodatki. Białe cichobiegi ze wstążeczkami pełniącymi funkcję sznurówek, błyszcząca metaliczna torebka i naszyjnik. Naszyjnik wyszperałam jakiś czas temu z zasobów dawno już nienoszonej biżuterii mojej Mamy. Lekko sportowemu charakterowi stroju nadaje nieco bardziej kobiecą formę.
Wróciwszy do domu z zakupów i mając niewiele czasu na wyjście na spacer, nie zastanawiają się nawet zamieniłam torebki i naszyjnik na kolczyki. Torebka pikowana, również metaliczna, lecz srebrna, stylizowana na wszechobecną już chanelkę. Torebkę kupiłam ym.. 3,5 roku temu w zimie, w momencie gdy w sklepach nieśmiało zaczynały pojawiać się pseudo-chanelki. Nosiłam ją do czasu, kiedy nie zalały one ulic i wszelkich, możliwych sklepów z torebkami. Wzór ten tak mi się opatrzył, że stojąc przed ciężkim wyborem torebki przed wyjściem, akurat tej, nie brałam pod uwagę. Ostatnimi czasy, kiedy hop na ich punkcie opada, ja zaczynam coraz częściej ją nosić.
Na wieczór bardziej pasowały mi kolczyki, będące pierwotnie w komplecie do właśnie zdejmowanego z szyji naszyjnika.
Cały strój to połączenie stylu lat 70 i 80, ostatnio bardziej mnie ku sobie kuszących. Wygodnie, lekko i znów na pograniczu sportu, casual’u i lekkiej elegancji.
  
 Sweater – Vintage     Top – Tally Weijl     Alladins – Vintage     Bag – Troll     Necklace, Earrings - Vintage
Photos made by : PPP Photography


2 komentarze: